.
.

Παντιέρα, ιστότοπος αντικαπιταλιστικής ενημέρωσης

.


ΑΝΤΑΡΣΥΑ: Τα ψηφοδέλτια για τις εκλογές της 20ης Σεπτέμβρη


ANTARSYA-EEKΗ ΑΝΤΑΡΣΥΑ συμμετέχει στις εκλογές της 20ης Σεπτέμβρη μέσα από τα ψηφοδέλτια της εκλογικής συνεργασίας με το ΕΕΚ και ανένταχτους-ανένταχτες αγωνιστές-αγωνίστριες της Αριστεράς.

Τα πλήρη ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ, εκλογική συνεργασία με ΕΕΚ (Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα) και ανένταχτους-ες αγωνιστές-στριες της αριστεράς σε όλες τις εκλογικές περιφέρειες της χώρας

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

  1. ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ, διευθυντής σύνταξης εφημερίδας «Εργατική Αλληλεγγύη»
  2. ΓΟΥΝΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αναστασίου, αναπληρώτρια καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο της Μασσαχουσέτης
  3. ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, πανεπιστημιακός στο ΑΠΘ
  4. ΔΕΣΥΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου, μέλος Π.Ε. ΝΑΡ για την Κομμουνιστική Απελευθέρωση, γεωπόνος, πρώην ευρωβουλευτής
  5. ΜΠΙΣΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σπύρου, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΥΑ, στέλεχος του ΕΚΚΕ
  6. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλέξανδρου, δικηγόρος, πρ. μέλος Δ.Σ. του Δ.Σ.Α.
  7. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη, πρ. πρόεδρος σωματείου εργαζομένων στο ΜΕΤΡΟ
  8. ΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Ευαγγέλου, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, μέλος της Πρωτοβουλίας Γυναικών Ενάντια στο Χρέος-Χώρος Αλληλεγγύης Γυναικών Θεσσαλονίκης
  9. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη, μέλος του Κ.Σ. της νεολαίας Κομμουνιστική Απελευθέρωση, μηχανικός, μέλος ΣΜΤ, με συμμετοχή στο φοιτητικό κίνημα 2003-2008
  10. ΦΕΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευαγγέλου, συνταξιούχος λιθογράφος, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ, στέλεχος ΟΚΔΕ-Σπάρτακος
  11. ΦΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία – Ιωάννη, εργαζόμενη στην ΕΡΤ
  12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου, δημοσιογράφος συνδικαλίστρια, μέλος ΔΣ του ΕΔΟΕΑΠ

Α’ ΑΘΗΝΑΣ

  1. ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΕΛΠΙΣ – ΕΛΠΙΔΑ του Βασιλείου, μέλος των κινημάτων πόλης, ενάντια σε χαράτσια, πλειστηριασμούς
  2. ΑΡΓΥΡΗ ΝΙΚΗ του Ευαγγέλου, συντονιστικό ΚΕΕΡΦΑ
  3. ΑΣΛΑΝΙΔΗ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΘΕΝΙΑ) του Παύλου, γιατρός
  4. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Αναστασίου, καθαρίστρια
  5. ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου, αρχιτέκτονας
  6. ΒΟΥΡΕΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  7. ΓΑΪΤΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου, υποψήφια διδάκτορας πολιτικών επιστημών
  8. ΕΛΑΦΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου,  δημοσιογράφος
  9. ΚΑΤΙΝΤΣΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Νικολάου, ιδιωτικός υπάλληλος
  10. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου, δημοτικός σύμβουλος Αθήνας, συντονιστικό ΚΕΕΡΦΑ
  11. ΜΑΤΣΑΣ ΣΑΜΠΕΤΑΙ (ΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΗΛ) του Μπενάκη, γραμματέας της Κ.Ε. του ΕΕΚ
  12. ΜΕΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Χρήστου, μέλος Συνδικάτου Επισιτισμού-Τουρισμού
  13. ΜΠΛΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευσταθίου, ιδιωτικός υπάλληλος
  14. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Σιδέρη, δημοσιογράφος
  15. ΣΗΦΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  16. ΣΗΦΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη, δημοσιογράφος
  17. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος, υπεύθυνη σύνταξης περιοδικού «Σοσιαλισμός από τα Κάτω»
  18. ΦΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χρήστου, μεταλλειολόγος – μηχανικός

Β΄ ΑΘΗΝΑΣ

  1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αθανασίου, μέλος Δ.Σ. σωματείου εργαζομένων ΜΕΤΡΟ
  2. ΑΜΠΑΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Σταύρου χημικός, μέλος Δ.Σ. ΟΙΕΛΕ
  3. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Βασιλείου, συντονισμός ενάντια σε κλεισίματα, απολύσεις, ιδιωτικοποιήσεις
  4. ΑΡΓΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευαγγέλου, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Νοσ. Γεννηματά
  5. ΑΥΘΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Ιωάννη, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων ΗΔΙΚΑ Α.Ε.
  6. ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Νικολάου, τοπογράφος-μηχανικός
  7. ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ, συντ. καθηγητής ΤΕΙ
  8. ΒΡΑΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παναγιώτη, μεταλλειολόγος – μηχανικός
  9. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη, οικοδόμος- υδραυλικός, ΚΕΕΡΦΑ Χαλανδρίου
  10. ΓΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέργιου, δικηγόρος
  11. ΓΡΙΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αναστασίου, ιδιωτική υπάλληλος
  12. ΔΑΡΔΑΒΙΛΑ ΜΑΡΙΑ – ΜΥΡΤΩ του Νικολάου, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ
  13. ΔΡΑΓΑΝΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος, ηλεκτρολόγος – μηχανικός, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  14. ΖΟΥΠΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Δημητρίου, επιμελήτρια εκδόσεων
  15. ΖΟΥΡΜΠΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Στυλιανού, γιατρός
  16. ΚΑΛΑΪΤΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Τηλέμαχου, συντ. εργάτης Δήμου
  17. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κοσμά, διαχειριστής του blog Krisseis, μέλος κινημάτων πόλης
  18. ΚΑΤΑΡΑΧΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκ. « Άγιος Σάββας»
  19. ΚΟΙΛΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Ιωάννη μηχανικός, μέλος Δ.Σ. ΕΚΑ
  20. ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου, χημικός μηχανικός, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ
  21. ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Έκτορα, μεταλλειολόγος – μηχανικός
  22. ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου, ιδιωτικός υπάλληλος
  23. ΛΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη, συνδικαλίστρια βιβλιοϋπάλληλος
  24. ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου, μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών και του ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  25. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ευαγγέλου, μηχανολόγος – μηχανικός, μέλος ΣΜΤ
  26. ΜΑΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη ψυχίατρος, πρώην επιστημονική υπεύθυνη «18 Άνω»
  27. ΜΑΥΡΕΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου, μέλος πανελλ. Σωματείου φαρμακευτικών, ιατροτεχνολογικών και συναφών κλάδων
  28. ΜΕΝΟΥΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου, συνδικαλιστής στον ιδιωτικό τομέα
  29. ΜΟΣ – ΣΥΨΑ ΑΘΗΝΑ – ΜΙΡΙΕΛ – ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του Τομ, σκιτσογράφος, μέλος Γ.Σ. ΠΟΕΣΥ
  30. ΜΠΙΚΑΚΗ – ΤΖΙΟΡΤΖΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ, συντ. τραπεζοϋπάλληλος, μέλος στο κίνημα ενάντια στα χαράτσια
  31. ΜΠΟΛΑΡΗΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου, ιστορικός-συγγραφέας
  32. ΜΥΡΣΙΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευαγγέλου, μουσικός
  33. ΝΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανάσιου, δημοτικός σύμβουλος Αγ. Αναργύρων-Καματερού
  34. ΞΙΦΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας
  35. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗ του Διονυσίου, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  36. ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, εργαζόμενος ΙΝΤΡΑΛΟΤ
  37. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Κωνσταντίνου, γιατρός, δημοτικός σύμβουλος Αιγάλεω
  38. ΠΑΤΡΙΚΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγιώτη, πρώην δημοτική σύμβουλος Πετρούπολης
  39. ΠΙΤΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μάξιμου, δημοσιογράφος Εργατική Αλληλεγγύη
  40. ΠΛΑΚΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ Μιχαήλ, τεχνολόγος – μηχανικός, μέλος Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης
  41. ΠΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ, μέλος πρωτοβουλίας κατοίκων στα Νότια και του κινήματος ενάντια στην ιδιωτικοποίηση του Ελληνικού
  42. ΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρυσοστόμου, χημικός
  43. ΣΤΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου, οικονομολόγος
  44. ΤΟΥΜΠΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ελευθέριου, συντ. νοσοκόμος, πρώην πρόεδρος ΟΣΝΙΕ
  45. ΤΡΙΧΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παύλου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΣΜΤ
  46. ΤΣΑΜΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, αγωνιστής της αριστεράς σε Ζωγράφου-Ιλίσια
  47. ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου, μέλος Π.Ε ΝΑΡ για την Κομμουνιστική Απελευθέρωση, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  48. ΧΑΪΚΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη, μέλος του ΚΣ της νεολαίας Κομμουνιστική Απελευθέρωση, μεταπτυχιακός φοιτητής μέλος της ΕΑΑΚ 2005-2011

ΑΤΤΙΚΗΣ

  1. ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, δημοσιογράφος, στέλεχος ΕΕΚ
  2. ΑΝΤΩΝΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Ιωάννη, συντ. τραπεζοϋπάλληλος, επιτροπή αγώνα Φυλής
  3. ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Βασιλείου, κεραμίστρια, στέλεχος γονεϊκού κινήματος
  4. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ευσταθίου, λογιστής, μέλος Δ.Σ. ΕΕΛΠ
  5. ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του Παναγιώτη, απολυμένος χαλυβουργός, ντελιβεράς
  6. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Λεωνίδα, χημικός μηχανικός, μέλος Δ.Σ. ΣΤΕΒ
  7. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου, μεταλλειολόγος μηχανικός, μέλος ΠΕ ΝΑΡ, μέλος επιτροπής «ΌΧΙ μέχρι τέλος»
  8. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, χημικός
  9. ΜΑΥΡΟΥΔΕΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου, πανεπιστημιακός
  10. ΜΠΑΛΑΛΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Ιωάννη, συνταξιούχος, πρώην μέλος Δ.Σ. Σωματείου Ιδιωτικών Κλινικών Αττικής
  11. ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη, φοιτητής
  12. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του Ιωάννη, άνεργος οικοδόμος, ενεργός στο εργατικό κίνημα
  13. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Σάκης) του Αντωνίου, άνεργος, πρώην πρόεδρος σωματείου εργαζομένων στη Θέμιδα Α.Ε.
  14. ΠΕΡΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευαγγέλου, μηχανολόγος μηχανικός
  15. ΡΟΥΠΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αναστάσιου, αδιόριστη εκπαιδευτικός
  16. ΣΕΡΕΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου, αυτοαπασχολούμενος
  17. ΣΥΛΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αλεξάνδρου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. σωματείου εργαζομένων του ομίλου της Intracom
  18. ΤΣΑΔΑΡΗ ΣΟΦΙΑ του Αθανασίου, αρχιτέκτονας

Α΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

  1. ΑΛΦΙΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευτυχίου, μεταπτυχιακός φοιτητής
  2. ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστρατίου, διδάκτορας Φιλοσοφίας
  3. ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του Γεωργίου, ηθοποιός
  4. ΔΙΑΒΟΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στυλιανού, πρώην δημοτικός σύμβουλος Πειραιά, μέλος Δ.Σ. ΟΙΕΛΕ
  5. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου, λογίστρια
  6. ΜΠΕΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΑΝΔΡΕΑΣ του Σπύρου – Νεκτάριου, φοιτητής
  7. ΣΑΡΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανάργυρου, δημοσιογράφος
  8. ΤΑΒΟΥΛΑΡΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ – ΒΕΝΙΑΜΙΝ- ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη, συνδικαλιστής βιβλιοϋπάλληλος

Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στυλιανού, δημοσιογράφος
  2. ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Αλεξάνδρου, λιθογράφος συνδικαλιστής
  3. ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου, ηλεκτρολόγος
  4. ΔΕΛΗΚΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου, αρχιτέκτονας, άνεργη
  5. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γρηγορίου, εκπαιδευτικός, Δημοτική Κίνηση «Ανταρσύα στην Κοκκινιά»
  6. ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Πέτρου, μηχανικός ΜΕΚ
  7. ΘΩΪΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγιώτη, δημοτική σύμβουλος Νίκαιας-Ρέντη, δημοσιογράφος Εργατική Αλληλλεγγύη
  8. ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου, ελεύθερος επαγγελματίας
  9. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Σπυρίδωνος, δημοσιογράφος, αρχισυντάκτης Νέας Προοπτικής
  10. ΜΑΝΙΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημοσθένη, συνδικαλιστής σωματείου εργαζομένων ΟΑΣΑ – Εργατικού Κέντρου Αθήνας
  11. ΡΑΦΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου, λογίστρια

 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

  1. ΑΥΖΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θωμά, εμπορικός αντιπρόσωπος
  2. ΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος, συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος
  3. ΚΟΚΚΙΝΟΒΑΣΙΛΗΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ του Δημητρίου, μέλος Δ.Σ  Εργατικού Κεντρου Αγρινίου και Δ.Σ. ένωσης οικοδόμων Αγρινίου
  4. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Παναγιώτη, ελεύθερος επαγγελματίας
  5. ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΥΔΟΚΙΑ του Γεωργίου, ιδιωτική υπάλληλος
  6. ΤΣΙΑΚΑΝΙΚΑΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ του Ηλία, φαρμακοϋπάλληλος
  7. ΤΣΩΛΗ ΕΛΕΝΗ – ΑΝΝΑ του Νικολάου, φοιτήτρια

ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

  1. ΔΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη, οδοντοτεχνίτης
  2. ΒΕΡΔΕ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη, δημοσιογράφος Εργ. Αλληλεγγύης, μέλος ΕΣΠΗΤ
  3. ΜΑΝΩΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ευαγγέλου, μηχανικός μεταλλείων, απολυμένη από την Forthnet
  4. ΤΑΡΑΒΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη, πολιτικός μηχανικός

ΑΡΚΑΔΙΑ

  1. ΚΑΣΣΕΛΟΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου, οφθαλμίατρος
  2. ΜΠΑΡΔΑΝΗ ΘΑΛΕΙΑ του Ιωάννη, εκπαιδευτικός ψυχολόγος
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου, λογιστής
  4. ΤΣΙΟΥΜΠΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, χημικός μηχανικός

ΑΡΤΑΣ

  1. ΛΑΜΠΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου, πρ. αντιπρόεδρος εμπορικού συλλόγου Άρτας και πρ. μέλος ΔΣ Επιμελητήριου Άρτας
  2. ΜΠΟΛΟΒΙΝΑ ΜΑΡΙΑ –ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Θωμά, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων ΜΚΟ
  3. ΤΣΙΩΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λάμπρου, έμπορος

ΑΧΑΪΑΣ  

  1. Αγγελόπουλος Ιωάννης του Κωνσταντίνου, μέλος ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  2. Ηλιόπουλος Ηλίας του Δημητρίου, εκπαιδευτικός
  3. Κάνιστρα Άννα του Παναγιώτη, μηχανικός
  4. Καραμπέλη Μαρία του Γεωργίου, ειδικευόμενη γιατρός
  5. Μεϊντανάς Κωνσταντίνος του Γεωργίου, αγρότης
  6. Μπελιάς Δημήτριος του Νικολάου, πολ. μηχανικός, μέλος ΣΜΤ
  7. Οικονόμου Ανδρέας του Χαρίλαου, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  8. Πελεκούδας Γεώργιος του Σπυρίδωνα, άνεργος
  9. Πελεκούδας Νικόλαος του Σπυρίδωνα, στέλεχος του ΕΕΚ, συνδικαλιστής στην ειδική αγωγή, μέλος ΔΣ
  10. Στεργιοπούλου Αθηνά του Γεωργίου,  εκπαιδευτικός
  11. Τζιρής-Γεωργόπουλος Νικόλαος του Γεωργίου, άνεργος, γραμματέας της Οργάνωσης Επαναστατικής Νεολαίας, στέλεχος του ΕΕΚ

ΒΟΙΩΤΙΑΣ

  1. ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Δημητρίου, γεωπόνος
  2. ΓΡΥΠΑΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ευαγγέλου, καθηγητής φροντιστηρίου μέσης εκπαίδευσης
  3. ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Σπυρίδωνος, συνταξιούχος βιομηχανική εργάτρια
  4. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη, ιδ. υπάλληλος, λογιστής
  5. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Στυλιανού, εργαζόμενος στη ΠΕΣΙΝΕ- Αλουμίνιο της Ελλάδος, μέλος του Δ.Σ. του σωματείου της ΠΕΣΙΝΕ

ΓΡΕΒΕΝΩΝ

  1. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου, χημικός μηχανικός
  2. ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου, φιλόλογος συμμετέχει στο κίνημα των αδιόριστων
  3. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου, φυσικός

ΔΡΑΜΑΣ

  1. ΖΟΥΛΟΥΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Νικολάου, εργάτης
  2. ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Αθανασίου, μέλος συνεργατικού βιβλιοπωλείου
  3. ΜΟΥΤΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωάννου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος σωματείου ΣΒΕΟΔ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

  1. ΚΟΣΚΩΣΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του Κωνσταντίνου, κοινωνιολόγος, αναπλ. εκπαιδευτικός
  2. ΛΑΓΩΝΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Εμμανουήλ, φιλόλογος, επιμελήτρια κειμένων

ΕΒΡΟΥ

  1. ΞΟΠΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, άνεργος εκπαιδευτικός, συνδικαλιστής Παρεμβάσεων
  2. ΜΠΟΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, μέλος ΔΣ σωματείου ιδιωτικών υπαλλήλων Έβρου και ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  3. ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου, βιομηχανικός εργάτης
  4. ΠΕΡΕΝΤΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου, Λογιστής – φοροτεχνικός

ΕΥΒΟΙΑΣ

  1. ΒΑΡΕΛΑ ΤΡΙΣΕΥΓΕΝΗ του Ιωάννη, ιδιωτική υπάλληλος
  2. ΚΑΛΑΘΕΡΗ ΕΙΡΗΝΗ του Αναστασίου – Ευαγγέλου, αρχιτέκτονας
  3. ΚΑΡΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτου, Πανεπιστημιακός στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο
  4. ΚΩΣΤΗΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου, πολιτικός μηχανικός, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Σκύρου
  5. ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χαραλάμπου, ελεύθερος επαγγελματίας

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

  1. ΜΕΞΗΣ ΛΟΥΚΑΣ του Παναγιώτη, γεωπόνος

ΖΑΚΥΝΘΟΥ

  1. ΠΟΜΟΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Διονυσίου, δημοσιογράφος ΕΡΑ Ζακύνθου
  2. ΚΛΑΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Παναγιώτη, μηχανικός μέλος ΔΣ ΣΤΕΒ

ΗΛΕΙΑΣ

  1. ΛΑΧΑΝΙΩΤΗ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΤΟΝΙΑ) του Δημητρίου, πρώην περιφερειακή σύμβουλος Ιονίων Νήσων
  2. ΜΠΑΧΟΥΡΟΥ ΒΑΣΩ του Θεοδώρου, βιβλιοϋπάλληλος, διορθώτρια εκδόσεων
  3. ΜΠΟΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Θεόδωρου, άνεργος εργάτης
  4. ΠΕΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρο, μηχανοτεχνίτης οχημάτων
  5. ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Παναγιώτη, ελ. Επαγγελματίας, αγωνιστής αντιφασιστικού κινήματος

ΗΜΑΘΙΑΣ

  1. Κουβακάς Γεώργιος του Κοσμά, άνεργος
  2. Μόχλας Χαρίλαος του Ευαγγέλου, δημοσιογράφος
  3. Γιάννοβιτς Σεβαστή του Φρανσουά, καθηγήτρια γαλλικών
  4. Παπαχρυσοστομίδης Λάζαρος του Μιχαήλ, συνταξιούχος παιδαγωγός

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

  1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΤΟΝΙΑ) του Χρίστου, ηλεκτρ. Μηχανικός Τ.Ε., μέλος ΣΜΤ
  2. ΒΑΛΑΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου, οδοντίατρος
  3. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη, βιομηχανικός εργάτης
  4. ΓΚΟΥΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Κωνσταντίνου, γεωλόγος
  5. ΚΟΖΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Φραγκίσκου, άνεργη, πολιτικός μηχανικός
  6. ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΕΥΤΕΡΠΗ του Ιωάννη, ιδ. υπάλληλος
  7. ΜΟΝΟΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευθυμίου, μαθηματικός
  8. ΠΑΥΛΙΔΗ ΛΥΔΙΑ του Μιχαήλ μεταπτυχιακή, φοιτήτρια
  9. ΠΛΕΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Εμμανουήλ, πολιτικός μηχανικός, εργαζόμενος ΙΝΤΡΑΚΟΜ, μέλος ΣΜΤ
  10. ΦΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ,  τοπογράφος Μηχανικός
  11. ΧΑΙΡΕΤΗ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ, εκπαιδευτικός φυσικός

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

  1. ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Χρήστου, άνεργος αρχαιολόγος
  2. ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ευαγγέλου, οικοδόμος
  3. ΧΕΚΙΜΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, ελεύθερος επαγγελματίας

Α΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

  1. ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου,  δημοσιογράφος με συμμετοχή στο εγχείρημα της ελεύθερης ΕΡΤ3
  2. ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αβραάμ, συνδικαλίστρια νοσηλεύτρια Ψυχιατρικού Νοσοκομείου Θεσ/κης
  3. ΓΕΩΡΓΑΚΗ-ΚΟΛΛΙΑ ΕΙΡΗΝΗ του Ιωάννη, εκπαιδευτικός
  4. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θωμά, εκδότης του περιοδικού Ένεκεν
  5. ΚΑΤΣΙΑΒΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου, συνταξιούχος, ανένταχτος κομμουνιστής
  6. ΚΑΤΣΙΟΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΝΑ (ΛΙΝΑ) του Βασιλείου, εργαζόμενη στο χώρο του βιβλίου, πρώην πρόεδρος του σωματείου βιβλίου-χάρτου Θεσ/κης
  7. ΚΟΛΟΤΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου, μηχανικός, ηθοποιός, πρόεδρος συλλόγου Η/Μ Βορ. Ελλάδας
  8. ΚΟΥΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ζέρβα, γιατρός, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ, πρ. περιφ. σύμβουλος
  9. ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ του Αλεξάνδρου, πανεπιστημιακός, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  10. ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευαγγέλου, ελεύθερος επαγγελματίας
  11. ΠΑΛΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Γεωργίου,  χημικός
  12. ΠΟΛΙΤΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΥΛΛΙΑ) του Αθανασίου, δημοσιογράφος Εργατική Αλληλεγγύη, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  13. ΣΤΕΦΟΥΔΗΣ ΜΟΡΦΑΚΗΣ (ΜΟΡΦΗΣ) του Χριστόδουλου, συνταξιούχος, μέλος του Δ.Σ. σωματείου συνταξιούχων «Η Ενότητα»
  14. ΤΖΑΜΑΔΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αρίσταρχου, δικηγόρος, μέλος ΔΣ δικηγορικού συλλόγου Θεσ/κης
  15. ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΒΑΪΟΣ του Βασιλείου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος Ανοιχτής Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στον αγώνα της ΒΙΟΜΕ
  16. ΤΣΙΟΜΑΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ορφέα,  ελεύθερος επαγγελματίας
  17. ΦΙΛΙΠΙΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Χρήστου,  νοσηλεύτρια, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων Ερυθρού Σταυρού
  18. ΧΑΛΑΚΑΤΕΒΑΚΗ ΧΡΥΣΗ του Ιακώβου, άνεργη
  19. ΧΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ του Βάϊου, εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων στα φροντιστήρια ιδιωτικών εκπαιδευτικών
  20. ΧΑΤΖΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζόμενων δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης

Β΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

  1. ΒΛΑΧΟΜΗΤΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη, ηλεκτρολόγος, δημοτικός σύμβουλος δήμου Θέρμης
  2. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΙΣΜΗΝΗ του Φωτίου – Ευαγγέλου, τοπογράφος μηχανικός μέλος ΔΣ συλλόγου τοπογράφων Χαλκιδικής, μέλος του κινήματος ενάντια στην εξόρυξη χρυσού
  3. ΚΛΑΚΑΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Ηλία, τεχνικός η/υ
  4. ΚΟΡΑΚΙΑΝΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη, χημικός
  5. ΛΑΘΗΡΑ ΖΩΗ του Βασιλείου, οδοντίατρος
  6. ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη,  ιδιωτικός εκπαιδευτικός
  7. ΠΑΠΠΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Ευαγγέλου, φοιτήτρια, μέλος ΕΑΑΚ
  8. ΠΛΟΥΜΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Δημητρίου, λογιστής, πρ. πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων αγροτικού συνεταιρισμού Ορμύλιας, μέλος ΔΣ περιβαλλοντικής κίνησης «Κρουσίδα Γη»
  9. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φραγκίσκου, συνταξιούχος υγειονομικός υπάλληλος ΙΚΑ, πρ. πρόεδρος κλαδικού σωματείου και οργανωτικός γραμματέας ΙΚΑ, μέλος κινήσεων πολιτών και αθλητικών συλλόγων
  10. ΣΑΠΟΥΝΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου,  άνεργη, μέλος επιτροπής αγώνα Στρυμονικού κόλπου ενάντια στην εξόρυξη χρυσού
  11. ΤΟΥΡΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στεφάνου,  ιδ. υπάλληλος,μέλος Σ.Ε. του συντονισμού ενάντια σε κλεισίματα, απολύσεις, ιδιωτικοποιήσεις Θεσ/κης

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

  1. ΖΗΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου, Περιφερειακός σύμβουλος Ηπείρου
  2. ΑΡΓΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοδώρου,  Αντιπρόσωπος του σωματείου βιομηχανίας γάλακτος «Δωδώνη» στο Εργατικό Κέντρο Ιωαννίνων
  3. ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου, Γραμματέας Σωματείου Μετάλλου Ιωαννίνων
  4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ του Τριανταφύλλου, άνεργη εκπαιδευτικός
  5. ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου, Γραμματέας σωματείου γεωπόνων ιδιωτικού τομέα Ηπείρου
  6. ΠΑΣΣΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη, Πρόεδρος του Δ.Σ. του σωματείου εργαζόμενων στα Praktiker Ηπείρου
  7. ΣΥΝΔΡΕΒΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου, Μέλος Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων

ΚΑΒΑΛΑΣ

  1. ΤΖΙΑΡΑΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ του Χρήσιμου,  ερευνητής χημικός περιβάλλοντος
  2. ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Θωμά, ξενοδοχοϋπάλληλος

ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ

  1. ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου, ιστορικός ερευνήτρια, γενική γραμματέας του Συλλόγους διδασκόντων στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο
  2. ΜΟΥΣΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θωμά, Πρόεδρος Συλλόγου φαρμακοϋπαλλήλων Καρδίτσας
  3. ΜΠΟΛΤΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ηλία, άνεργος

ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

  1. Βουλγαρούλη Βασιλική του Θεοδώρου, εκπαιδευτικός
  2. Μάνου -Γιολδάση Αγγελική του Ζήση, άνεργη
  3. Μάρκου Κώστας του Λεωνίδα, οδοντίατρος

ΚΕΡΚΥΡΑΣ

  1. ΚΑΤΣΙΜΠΑ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου, άνεργη, κίνημα ενάντια στις ιδιωτικοποιήσεις
  2. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Χριστοδούλου, βιβλιοπώλης
  3. ΤΡΙΜΑΝΔΗΛΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου, εκπαιδευτικός
  4. ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Κωνσταντίνου, ελεύθερος επαγγελματίας
  5. ΤΣΑΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σάββα, οικοδόμος

ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

  1. ΓΑΪΤΑΝΙΔΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ του Γερασίμου – Δημητρίου, οικονομολόγος
  2. ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Διονυσίου, φυσικός, συνταξ. εκπαδευτικός συνδικαλιστής
  3. ΛΟΥΡΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γερασίμου εργάτης, Iθάκη

ΚΙΛΚΙΣ  

  1. ΜΑΛΓΑΡΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Νικολάου, αδιόριστη εκπαιδευτικός
  2. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ του Γεωργίου, αδιόριστη εκπαιδευτικός

ΚΟΖΑΝΗΣ

  1. Πράσσος Στέφανος του Αστερίου, συνταξιούχος, πρ. πρόεδρος συνδικάτου ενέργειας «Εργατική Αλληλεγγύη»
  2. Βαλανίκας Ευριπίδης του Ιωάννη, γιατρός
  3. Γεωργιάδης Γεώργιος του Γεωργίου, μισθωτός μηχανικός
  4. Ασαλουμίδης Κωνσταντίνος του Νεοφύτου, Εργαζόμενος Ορυχείων ΔΕΗ, πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων στην ενέργεια «Εργατική Αλληλεγγύη»
  5. Τσαμούρη Φωτεινή του Ιωάννη, ιδιωτική υπάλληλος
  6. Αγγελίδης Ιωάννης του Αλεξάνδρου, ηλεκτρονικός
  7. Κωνσταντινίδης Σπυρίδων του Ηλία, εργάτης εργολάβου Ορυχείων

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

  1. ΔΑΜΕΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Νικολάου, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος του ΔΣ του Πανελληνίου Συνδέσμου Υπαλλήλων Άμισθων Υποθηκοφυλακείων
  2. ΠΑΠΑΜΗΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικός
  3. ΚΟΡΔΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου, τοπογράφος μηχανικός, μέλος ΣΜΤ
  4. ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ιωάννη, γεωπόνος
  5. ΠΑΠΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου, εκδότης, καλλιτεχνικός διευθυντής του Green Theater

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

  1. ΒΑΣΙΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου, μισθωτός μηχανικός, μέλος κινημάτων πόλης
  2. ΔΡΟΣΟΥ ΞΕΝΗ του Αθανασίου,  χημικός μηχανικός
  3. ΛΑΜΠΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου, λογιστής
  4. ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ ΗΡΩ του Ευσταθίου, αρχιτέκτονας μηχανικός, φοιτήτρια ΑΣΚΤ
  5. ΣΚΑΡΠΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευαγγέλου, φύλακας αρχαιοτήτων ΥΠΠΟ

ΛΑΚΩΝΙΑΣ

  1. ΣΤΑΘΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου, αγρότης
  2. ΚΡΙΘΑΡΗ ΣΤΑΜΑΤΙΚΗ του Θεοδώρου, τοπογράφος μηχανικός
  3. ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αναστασίου, χημικός μηχανικός, μέλος ΔΣ πανελλήνιου συλλόγου χημικών μηχανικών
  4. ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Νικολάου, φοιτήτρια

ΛΑΡΙΣΗΣ

  1. ΑΔΑΜΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου, πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας
  2. ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου, ειδικευόμενη γιατρός στο Νομαρχιακό Νοσοκομείο Λάρισας
  3. ΚΑΜΠΟΖΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Θεοδώρου, οικονομολόγος
  4. ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βλαδίμηρου, οικοδόμος, συνδικαλιστής
  5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιορδάνη, πρόεδρος του Συλλόγου Λογιστών Λάρισας
  6. ΠΑΡΑΦΕΣΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γεωργίου, συνταξιούχος της ΔΕΗ
  7. ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου, πολιτικός μηχανικός, άνεργος
  8. ΤΑΛΑΧΟΥΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου, μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας

ΛΑΣΙΘΙΟΥ

  1. ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Νικολάου, χημικός μηχανικός
  2. ΚΥΡΙΛΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Φειδία, πολ. μηχανικός
  3. ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου, ιδ. υπάλληλος

ΛΕΣΒΟΥ

  1. ΒΕΛΟΥΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου, φιλόλογος που εργάζεται στον χώρο του επισιτισμού
  2. ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου, φυσικός, αδιόριστη, εργάζεται στην ιδ. εκπαίδευση, ζει στο Ρωμανό Λήμνου
  3. ΚΑΡΑΜΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Εμμανουήλ, Πρόεδρος της τοπικής Διοικούσας Επιτροπής της ΠΑΣΕ- ΟΤΕ
  4. ΜΑΝΑΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου, δημοσιογράφος αντιπρόσωπος στην Γ.Σ. της ΠΟΕΣΥ
  5. ΜΙΧΑΛΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Μιχαήλ, λαϊκή τραγουδίστρια, αγρότισσα

ΛΕΥΚΑΔΑΣ

  1. BΡΕΤΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου, φοιτήτρια
  2. ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου,  ελ. επαγγελματίας, μέλος Δ.Σ. συλλόγου ΕΒΕ Λευκάδας
  3. ΧΟΡΤΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Κωνσταντίνου, ηλεκτρολόγος, μέλος Δ.Σ. συλλόγου ΕΒΕ Λευκάδας

ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

  1. ΝΤΟΥΡΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Χρήστου, γεωπόνος, περιφερειακός σύμβουλος Θεσσαλίας
  2. ΛΑΣΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του Περικλή, μαία, ιδρυτικό μέλος της Λέσχης εργαζομένων και νεολαίας Βόλου
  3. ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου, βιομηχανικός εργάτης
  4. ΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου, τεχνολόγος μηχανολόγος, μέλος του συνδικάτου οικοδόμων Μαγνησίας και των «Αγωνιζόμενων Οικοδόμων»
  5. ΣΕΒΑΣΤΙΔΟΥ ΟΛΓΑ του Δημητρίου, κοινωνική ανθρωπολόγος, μεταπτυχιακό στην προφορική ιστορία, ιδρυτικό μέλος του σωματείου συμβασιούχων εργαζομένων σε ΝΠΙΔ
  6. ΣΚΟΥΦΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παναγιώτη, αρχιτέκτονας, υπ. διδάκτωρ Γεωγραφίας, μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών, μέλος της αντιπροσωπείας ΣΑΔΑΣ-ΠΕΑ.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

  1. ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Ιωάννη, τεχνικός υπολογιστών, αγωνιστής εργατικού, νεολαιίστικου και αντιφασιστικού κινήματος
  2. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χαράλαμπου, αγρότης, αγωνιστής του αγροτικού κινήματος στη Μεσσηνία
  3. ΣΑΡΔΕΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Γεωργίου, ξυλουργός
  4. ΚΑΤΣΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου, Γεωπόνος, πρόεδρος πανελλήνιου συλλόγου Εργαζομένων ΕΛΓΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ, περιφερειακός σύμβουλος Πελοποννήσου
  5. ΝΙΚΟΥ ΔΟΝΑΤΟΣ του Γεωργίου, ιδιωτικός υπάλληλος, αγωνιστής του εργατικού νεολαϊίστικου και αντιφασιστικού κινήματος
  6. ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του Αποστόλου, εκπαιδευτικός ιδιωτικός υπάλληλος, αγωνιστής του εργατικού, νεολαϊίστικου και αντιφασιστικού κινήματος
  7. ΜΠΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου, οικοδόμος, αγωνιστής του εργατικού και αντιφασιστικού κινήματος

ΞΑΝΘΗΣ

  1. ΜΗΛΙΑΖΗΜ ΤΖΕΜΑΛΗ του Μεχμέτ, δάσκαλος, συνδικαλιστής, μέλος ΠΣΟ ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  2. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ευαγγέλου, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, πρώην μέλος ΔΣ ΕΛΜΕ Ξάνθης
  3. ΠΙΣΤΟΛΑ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων ΙΚΤΕΟ
  4. ΣΟΥΝΔΟΥΛΟΥΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ του Νικολάου, ιατρός
  5. ΤΖΩΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Μιχαήλ, άνεργος μηχανικός

ΠΕΛΛΗΣ

  1. Λουσιώτης Νικόλαος του Πέτρου, φαρμακοποιός
  2. Καραμπατζάκης Ηλίας του Αντωνίου, αγρότης
  3. Κερατίδης Ιωάννης του Γεωργίου, ιδιωτικός υπάλληλος
  4. Μπακαλάκης Χρήστος του Γρηγορίου, ελευθ.επαγγελματίας
  5. Δασκάλου Ελένη του Δημητρίου, εργαζόμενη στην εστίαση
  6. Ασκητής Γεώργιος του Παντελή, αγρότης

ΠΙΕΡΙΑΣ

  1. ΜΟΝΑΚΗ ΡΟΔΟΥΛΑ του Μιλτιάδη, αρχιτέκτονας
  2. ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Νικολάου, εκπαιδευτικός σε φροντιστήρια

ΠΡΕΒΕΖΗΣ

  1. ΑΣΠΡΟΥΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θωμά, Αδιόριστη εκπαιδευτικός
  2. ΗΛΙΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  3. ΝΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σωτηρίου, Γεωπόνος – ιδιωτικός υπάλληλος
  4. ΧΑΛΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Γεωργίου, Φοιτητής

ΡΕΘΥΜΝΗΣ

  1. ΚΑΤΣΙΑΒΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του Ιωάννου, γιατρός στο Γεν. Νοσοκομείο Ρεθύμνου
  2. ΚΑΥΚΑΛΑΣ ΙΩΣΗΦ του Ιωάννη, μισθωτός τοπογράφος μηχανικός
  3. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αναστασίου, ιδ. υπάλληλος

ΡΟΔΟΠΗΣ

  1. ΛΑΜΠΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ευάγγελου, άνεργη
  2. ΠΙΤΤΑ ΑΝΝΑ (ΤΑΤΙΑΝΑ) του Μαξίμου, ηθοποιός

ΣΑΜΟΥ

  1. ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευαγγέλου, ελαιοτριβέας
  2. ΚΟΜΝΙΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Εμμανουήλ, τοπογράφος μηχανικός, μέλος ΣΜΤ

ΣΕΡΡΩΝ

  1. Καρπουτσής Μιχαήλ του Χαράλαμπου, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων της ΔΕΥΑ Σερρών
  2. Τζαχρήστας Αθανάσιος του Βασιλείου, αγρότης, μουσικός
  3. Γραβάνης Δημήτριος του Κωνσταντίνου, μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου κινητικά αναπήρων Π.Ε. Σερρών

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

  1. ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Επαμεινώνδα, συντ. δικαστικός υπάλληλος, πρώην μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων Ν. Τρικάλων
  2. ΖΕΡΒΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Νικολάου, αν. καθηγητής στο Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο, πρόεδρος του συλλόγου των καθηγητών του Ε.Α.Π., μέλος της καλλιτεχνικής συλλογικότητας «Τέχνη εν Κινήσει»
  3. ΚΟΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, μάγειρας, συμμετείχε στο φοιτητικό κίνημα την περίοδος 2005-2008
  4. ΠΡΕΚΑΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αντωνίου, οφθαλμίατρος, συμμετείχε στο μαθητικό και φοιτητικό κίνημα, πρώην μέλος Δ.Σ. της Ε.Ι.Ν.Α.Π. και Γ.Σ. της Ο.Ε.Ν.Γ.Ε.
  5. ΤΑΧΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Δημητρίου, εκπαιδευτικός ιδιωτικής εκπαίδευσης, ιδρυτικό μέλος της Ε.Α.Α.Κ. στη Θεσσαλονίκη
  6. ΤΣΑΛΑ ΑΡΓΥΡΗ (ΣΥΛΒΙ) του Ευθυμίου, μέλος της Πανελλήνιας Συνέλευσης «Ένα καράβι για τη Γάζα», πρώην μέλος Δ.Σ. της ΟΓΕ και του γονεϊκού κινήματος

ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

  1. ΖΟΥΜΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου, Πολιτικός μηχανικός, εκλεγμένος περιφερειακός σύμβουλος Στερεάς Ελλάδας και εκλεγμένο μέλος της αντιπροσωπείας ΤΕΕ τμήμα Ανατολ. Στερεάς
  2. ΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου, ελ . επαγγελματίας, δασοπόνος
  3. ΚΑΨΑΛΗ – ΓΕΡΟΚΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου, φιλόλογος στην ιδ. εκπαίδευση
  4. ΜΕΛΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φωτίου, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γεωπόνων Φθιώτιδας
  5. ΝΤΡΙΖΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χρήστου,  φοιτητής
  6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου, μεταπτυχιακός φοιτητής μεταλλειολ. μηχανικός

ΦΛΩΡΙΝΗΣ

  1. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Γεωργίου, φωτογράφος
  2. ΝΑΪΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λουκά, άνεργος

ΦΩΚΙΔΟΣ

  1. ΜΠΡΟΦΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Κωνσταντίνου, συνταξιούχος εργαζόμενος και συνδικαλιστής στον ΟΤΕ

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

  1. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Γεωργίου, μεταλλειολόγος μηχανικός, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Πολυγύρου ενάντια στην εξόρυξη χρυσού
  2. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΩΡΗ του Νικολάου, οδοντεχνίτης, ιδ. υπάλληλος
  3. ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Βασιλείου, αρχιτέκτονας, γενικός γραμματέας Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Θεσ/κης, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

ΧΑΝΙΩΝ

  1. Γαλανάκης Χρήστος του Νικολάου, ελ. επαγγελματίας
  2. Καλιτσουνάκη Μαρία του Ελευθεριου, ιδ. υπάλληλος
  3. Κιούπης Χρήστος , γυμναστής
  4. Λυκιαρδόπουλος Βύρωνας του Νικολάου, ψυχίατρος, μέλος Δ.Σ. των νοσοκομειακών γιατρών στο Νοσοκομείο Χανίων
  5. Πετράκης Ιωάννης του Χρήστου, άνεργος μαθηματικός, μουσικός
  6. Αρβανιτάκη Χριστιάνα του Θεοφάνη, άνεργη

ΧΙΟΥ

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΖΑΝΗΣ του Μικέ, μηχανικός
  2. ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου, μηχανικός


Κριτικές - Συζήτηση

Βαθμολογία Αναγνωστών: 77.50% ( 4
Συμμετοχές )

Αφήστε μια απάντηση

1 Σχόλιο στο "ΑΝΤΑΡΣΥΑ: Τα ψηφοδέλτια για τις εκλογές της 20ης Σεπτέμβρη"

γιωργος

http://www.intellectum.org/articles/issues/intellectum7/ITL07_010017_Eleutheria_kai_dikaiosunh.pdf

Ο Γρολιος ειναι ο συγγραφεας αυτου του κειμενοι η ειναι συνωνυμια;

wpDiscuz