.
.

Παντιέρα, ιστότοπος αντικαπιταλιστικής ενημέρωσης

.


Το Ψηφοδέλτιο της Αριστερής Παρέμβασης στη Στερεά Ελλάδα


Αριστερής Παρέμβασης στη Στερεά ΕλλάδαΚατατέθηκε την Κυριακή 27 Απριλίου στο Πρωτοδικείο Λαμίας το αγωνιστικό Ψηφοδέλτιο του Περιφερειακού Σχήματος της Αριστερής Παρέμβασης στη Στερεά Ελλάδα, που απαρτίζεται από αγωνιστές του συνδικαλιστικού χώρου, του φοιτητικού κινήματος και των κινημάτων αντίστασης ενάντια στα μνημόνια, ανένταχτους αριστερούς, αγωνιστές της ΑΝΤΑΡΣΥΑ και άλλων συντρόφων της αντικαπιταλιστικής αριστεράς.

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας

Ζούμπος Βασίλειος του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Μηχανικός
Μέλος της Αντιπροσωπείας του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ανατολικής Στερεάς Ελλάδας
Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Φθιώτιδας

ΒΟΙΩΤΙΑ

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης
Πούλου Ελένη του Θεοφάνη, Κοινωνιολόγος – Ιδ. Υπάλληλος

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
1. Κόλλιας Χαράλαμπος του Κωνσταντίνου, Οικοδόμος
2. Κουνούκλας Κωνσταντίνος του Δημητρίου, Φιλόλογος
3. Λαμπρόπουλος Νίκος του Ιωάννη, Λογιστής
4. Λιάσκος Αλέξιος του Κωνσταντίνου, Δημ. Υπάλληλος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εφοριακών Βοιωτίας – Εύβοιας
5. Ντόβολος Σεραφείμ του Ευαγγέλου, Φοιτητής Ιατρικής
6. Παπαδημητρίου Σωτήριος του Στυλιανού, Βιομηχανικός εργάτης, μέλος του ΔΣ στο σωματείο ΕΝΩΣΗ του Αλουμινίου Ελλάδας
7. Τζουβελέκης Δημήτριος του Γεωργίου, Δημ. Υπάλληλος, πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων ΟΤΑ ν. Βοιωτίας
8. Τσιφής Κωνσταντίνος του Γεωργίου, Γεωπόνος – Ιδ. Υπάλληλος
9. Φουντάς Δημοσθένης του Δημητρίου, Γεωπόνος – Ελεύθερος επαγγελματίας
10. Χαλιμούρδα Αντιγόνη του Γεωργίου, Εκπαιδευτικός
11. Χονδρού Νίκη του Σωτηρίου, Αρχαιολόγος – Μεταπτυχιακή φοιτήτρια

EYBOIA

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
Δουλγεράκης Χρήστος του Στυλιανού, Γιατρός Νεφρολόγος
Πρόεδρος του Συλλόγου εργαζομένων στο Νοσοκομείο Κύμης

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
12. Γιανναράκης Ιωάννης του Γεωργίου, Φαρμακoϋπάλληλος
13. Έξαρχος Λήδα Μαρία του Γεωργίου, Φοιτήτρια
14. Ευσταθίου Ιωάννης του Ευσταθίου, Φοιτητής
15. Καλαθέρη Ειρήνη του Αναστασίου-Ευαγγέλου, Αρχιτέκτονας Μηχανικός
16. Καραγκούνης Αθανάσιος του Χρήστου, Αγρότης
17. Κάργας Γεώργιος του Παναγιώτη, Πανεπιστημιακός
18. Κεντρή Ελεάννα του Γεωργίου, Άνεργη
19. Κότσαρης Βασίλειος του Γεωργίου, Φοιτητής
20. Κυριάκου Αλέξανδρος του Δημητρίου, Φοιτητής
21. Κωστής Νικόλαος του Αθανασίου, Μισθωτός Τεχνικός εργαζόμενος στη ΛΑΡΚΟ
22. Λουκάς Αγαθοκλής του Δημητρίου, Ηλεκτρολόγος
23. Μέτσιος Μιλτιάδης-Αναστάσιος του Κωνσταντίνου, Τραπεζικός Υπάλληλος
24. Μουρτζάκη Ιωάννα του Θωμά, Εκπαιδευτικός
25. Μπούσουλας Θεόδωρος του Χαραλάμπους, Αυτοαπασχολούμενος
26. Παπαποστόλου Αναστάσιος του Γεωργίου, Φοιτητής
27. Πίσχινας Ευάγγελος του Δημητρίου, Φοιτητής
28. Χάγιος Φώτιος του Αγγέλου, Μισθωτός Τεχνικός
29. Χαραλαμποπούλου Ελένη-Στυλιανή του Γεωργίου, Φοιτήτρια
30. Χελώνας Στέφανος του Παντελή, Γεωπόνος Ιδ. Υπάλληλος

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
Μέξης Λουκάς του Παναγιώτη, Γεωπόνος – Ελεύθερος επαγγελματίας

Υποψήφιοι Περιφερειακοί σύμβουλοι
31. Λιάσκας Χρήστος του Κωνσταντίνου, Εργάτης
32. Τόλη Ευαγγελία του Παναγιώτη, Ιδ. Υπάλληλος
33. Τσιαντής Νικόλαος του Ιωάννη, Φυσικός

ΦΘΙΩΤΙΔΑ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
Βάρσος Χρόνης του Κωνσταντίνου, Τραπεζικός Υπάλληλος
Αντιπρόσωπος ΣΕΤΑΠ στο Εργατικό Κέντρο Φθιώτιδας

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
34. Αυλακιώτης Απόστολος του Ιωάννη, Αυτοκινητιστής, Μέλος του κινήματος ενάντια στα διόδια
35. Βάσωφ Ιωσήφ του Εσμπέρ – Χημικός μηχανικός
36. Γιαννακοπούλου Φωτεινή του Ιωάννη, Τεχνικός ιατρικών μηχανημάτων
37. Δάρας Δημήτριος του Γεωργίου, Δασολόγος
38. Καψάλη Βασιλική του Κωνσταντίνου, Φιλόλογος
39. Κωνσταντίνου Δημήτριος του Παναγιώτη, Φοιτητής Τμήματος Στατιστικής της ΑΣΟΕΕ
40. Μελέτη Χρυσάνθη του Αλεξάνδρου, Οδοντοτεχνίτρια
41. Μέλλιος Ιωάννης του Φωτίου, Γεωπόνος – Ιδ. Υπάλληλος
42. Μπούρχα Άννα του Στέλιου, Συνταξιούχος δημοσιογράφος
43. Ντρίζος Άγγελος του Χρήστου – Φοιτητής Ιστορικού – Αρχαιολογικού Ιωαννίνων
44. Παπαδόπουλος Αθανάσιος του Γεωργίου, Μεταλλειολόγος μηχανικός
45. Παπαλιάκος Ευστάθιος του Δημητρίου – Φοιτητής Πολυτεχνείου Κρήτης
46. Περίσσιου Δήμητρα του Παναγιώτη, Αρχαιολόγος – άνεργη
47. Σκούρα Άννα του Επαμεινώνδα – Κωνσταντίνου, Φιλόλογος
48. Τζελαλίδου Μαρία του Γρηγορίου, Υπάλληλος Νοσοκομείου Λαμίας
49. Τσιγγέλη Παρασκευή του Αθανασίου, Γεωπόνος

ΦΩΚΙΔΑ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης
Μπρόφας Παντελής του Κωνσταντίνου, Συνταξιούχος ΟΤΕ, π. συνδικαλιστής

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
50. Αγγέλου Κωνσταντίνος του Αθανασίου, Άνεργος
51. Σκόκας Γεώργιος του Φιλίππου, Γεωπόνος – Ελεύθερος επαγγελματίας
52. Τζοβάρα Ειρήνη του Γεωργίου, Φοιτήτρια Ιατρικής
53. Τσαρούχα Δήμητρα του Τηλέμαχου, Νηπιαγωγός



Κριτικές - Συζήτηση

Το Ψηφοδέλτιο της Αριστερής Παρέμβασης στη Στερεά Ελλάδα

Υποψήφιοι περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας, Υποψήφιοι Περιφερειάρχης, Αντιπεριφερειάρχες και Περιφερειακοί σύμβουλοι σε Βοιωτία, Εύβοια, Ευρυτανία, Φθιώτιδα και Φωκίδα

Βαθμολογία Αναγνωστών: 0.00% ( 0
Συμμετοχές )

Αφήστε μια απάντηση

Γίνε ο πρώτος που θα σχολιάσει!

wpDiscuz