.
.

Παντιέρα, ιστότοπος αντικαπιταλιστικής ενημέρωσης

.


Εκλογές στο Σωματείο Εργαζομένων Νέας Ιωνίας


smediΜε μαζική συμμετοχή πάνω από 80% διεξήχθησαν οι εκλογές στις 31 Μαρτίου στο σωματείο του Δήμου για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. , αντιπροσώπων στο 43ο συνέδριο της ΠΟΕ-ΟΤΑ και επιτροπής Υγιεινής και Ασφάλειας.

Στις εκλογές συμμετείχαν τρεις συνδυασμοί, όπως την προηγούμενη φορά.

1) Ο συνδυασμός ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ-ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ που υποστηρίχτηκε από τις δυνάμεις της Αντικαπιταλιστικής και Ριζοσπαστικής Αριστεράς όπου και σημείωσε την όγδοη συνεχόμενη εκλογική του νίκη με απόλυτη πλειοψηφία στο Δ.Σ. (5 στις 9 έδρες) και με αύξηση του ποσοστού του.

2) Η ΔΑΣ-ΟΤΑ που υποστηρίχτηκε από το ΠΑΜΕ-Κ.Κ.Ε. και

3) Η Ανεξάρτητη Κίνηση του πρώην προϊστάμενου Καθαριότητας Τάκη Καρβουνιάρη και άλλων ετερόκλητων δυνάμεων που παρουσίασε σημαντική μείωση σε σχέση με τις προηγούμενες εκλογές.

Στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέχτηκαν κατά σειρά ψήφων οι:

Από το ψηφοδέλτιο ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ-ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ:

1. Αδαμόπουλος Νίκος, 2 Γεωργακοπούλου Σούλα, 3. Παπαδόπουλος Νίκος, 4. Τζώρτζου Ιωάννα, 5.Παπαδοπούλου Φωτεινή

Από το ψηφοδέλτιο της ΔΑΣ-ΟΤΑ:

1. Ευαγγελάτου Μαρία, 2. Καραγιαννίδου Έφη

Από την Ανεξάρτητη Κίνηση:

1. Καρβουνιάρης Τάκης, 2. Μαλαφέκα Δέσποινα

Αντιπρόσωποι για την ΠΟΕ-ΟΤΑ: Εκλέγονται έξι (6).

Οι τέσσερεις ( 4 ) από το ψηφοδέλτιο ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ-ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ: Αδαμόπουλος Νίκος, Γεωργακοπούλου Σούλα, Παπαδόπουλος Νίκος και Τζώρτζου Ιωάννα. Από τη ΔΑΣ-ΟΤΑ ένας (1) και ένας ( 1 ) από την Ανεξάρτητη Κίνηση.

Τέλος στην Επιτροπή Υγιεινής και Ασφάλειας εκλέγονται τέσσερεις (4)

Δυο ( 2 ) από το ψηφοδέλτιο ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ-ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ-ΑΝΑΤΡΟΠΗ, ένας (1) από τη ΔΑΣ-ΟΤΑ και ένας (1) από την Ανεξάρτητη Κίνηση.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΙΑ ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ – 542 . ΨΗΦΙΣΑΝ – 443 ΕΓΚΥΡΑ – 425 ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ – 18

ΕΛΑΒΑΝ
1. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ – ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ – ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΨΗΦΟΙ 245 ΠΟΣΟΣΤΟ 57,5 % ΕΔΡΕΣ 5

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:

ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1. ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ
2. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΛΑ 2. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 3. ΣΕΤΦΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
4. ΤΖΩΡΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 4. ΜΑΡΙΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 5. ΜΠΟΥΡΝΕΛΕΣ ΣΠΥΡΟΣ

2. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
ΨΗΦΟΙ 106 ΠΟΣΟΣΤΟ 24, 5 % ΕΔΡΕΣ 2
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 1. ΣΜΑΡΑΓΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΕΦΗ 2. ΣΤΑΜΑΤΗ ΔΩΡΑ

3. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
ΨΗΦΟΙ 74 ΠΟΣΟΣΤΟ 17 % ΕΔΡΕΣ 2
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
2. ΜΑΛΑΦΕΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2. ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ
1.ΚΑΤΣΟΡΙΔΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2.ΟΡΦΑΝΟΥ ΑΜΑΛΙΑ 3.ΓΟΥΡΓΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΟ 43ο ΤΑΚΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΕ- ΟΤΑ

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ – 495 ΨΗΦΙΣΑΝ – 407 ΕΓΚΥΡΑ – 382 ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ – 25

ΕΛΑΒΑΝ
1. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ – ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ – ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΨΗΦΟΙ 229 ΠΟΣΟΣΤΟ 60 % ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ 4

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1. ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ
2. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΛΑ 2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 3. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
4. ΤΖΩΡΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 4. ΚΑΤΣΟΡΙΔΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

2. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
ΨΗΦΟΙ 81 ΠΟΣΟΣΤΟ 21 % ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ 1
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΥΡΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

3. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
ΨΗΦΟΙ 72 ΠΟΣΟΣΤΟ 19 % ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ 1
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΥΓΕΙΑΣ & ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ – 542 ΨΗΦΙΣΑΝ – 443 ΕΓΚΥΡΑ – 426 ΑΚΥΡΑ – ΛΕΥΚΑ – 17

ΕΛΑΒΑΝ
1. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ – ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ – ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΨΗΦΟΙ 242 ΕΔΡΕΣ 2

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΛΑ 1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ
2. ΜΠΟΥΡΝΕΛΕΣ ΣΠΥΡΟΣ 2. ΝΤΑΜΑΡΛΗ ΜΑΡΙΑ

2. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
ΨΗΦΟΙ 96 ΕΔΡΕΣ 1
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΛΙΑΤΣΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΣΥΡΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

3. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
ΨΗΦΟΙ 78 ΕΔΡΕΣ 1

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΛΑΦΕΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ



Κριτικές - Συζήτηση

Βαθμολογία Αναγνωστών: 100.00% ( 1
Συμμετοχές )

Αφήστε μια απάντηση

Γίνε ο πρώτος που θα σχολιάσει!

wpDiscuz